88843552 21 (98)+
office@iranchessboxing.ir
تهران ،جنب درب اصلی ورزشگاه شیرودی
با ما در ارتباط باشید

آیا ایران میزبان ریاست فدراسیون جهانی بوکس شطرنج می شود؟

پویا: به دنبال میزبانی از ریاست فدراسیون جهانی بوکس شطرنج هستیم
رئیس کمیته بوکس شطرنج گفت: حضور ریاست فدراسیون جهانی بوکس شطرنج در ایران یکی از برنامه های اصلی ما در سال جاری است.
فریدون پویا در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی عنوان کرد: خوشبختانه این رشته در حال حاضر در دنیا شناخته شده است و در مجموع حدود ۳۸ کشور بصورت جددی در این رشته فعالیت می کنند. وضعیت ایران در این میان بسیار خوب است و حتی توانستیم در سال ۲۰۱۷ در رقابت های جهانی عنوان نائب قهرمانی را از آن خود کنیم. حضور ریاست فدراسیون جهانی در کشورمان می تواند بستر پیشرفت و توسعه هر چه بیشتری را فراهم کند به همین دلیل به دنبال میزبانی از وی در سال جاری هستیم.
وی ادامه داد: البته در کنار این موضوع برنامه های ریزی در مورد برگزاری کلاس های داوری و مربیگری داخلی نیز صورت گرفته و برای شروع منتظر پایان بیماری کرونا هستیم. برگزاری رقابت های همچون لیگی حرفه ای نیز در دستور کار این کمیته قرار دارد. به دلیل اینکه پیکارهای این رشته در ۱۱ راند برگزاری می شود نمی توانیم مسابقات را در یک روز به پایان برسانیم به همین دلیل قصد داریم برای اولین بار با مشورت و حمایت مسئولین فدراسیون این رقابت ها را به صورت لیگی حرفه ای در سال جاری پیگیری کنیم.

رئیس کمیته بوکس شطرنج اظهار داشت: حضور در رقابت های جهانی روسیه از دیگر برنامه هایی است که در صورت مهیا شدن شرایط قطعا به انجام می رسد. خوشبختانه با پتانسیل خوبی در کشور روبرو هستیم و همانطور که اشاره شد در سال ۲۰۱۷ توانستیم عنوان نائب قهرمانی دنیا را بدست آوریم. قطعا در صورت حضور پی در پی در رقابت ها می توانیم باز هم شاهد درخشش نفرات اعزامی باشیم. در حال حاضر ایران یکی از کشورهای صاحب نام دنیا در این رشته است.
پویا خاتمه داد: در پایان برای ریاست فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی و دیگر مسئولین این فدراسیون آروزی موفقیت می کنم و امیدوارم با یاری٫ مشورت و حمایت های این عزیزان بتوانیم این رشته را بیش از گذشته و به علاقه مندان و جوانان کشورمان معرفی کنیم. در حال حاضر ۱۵ استان کشور در این رشته مشغول فعالیت هستند و به امید خدا قصد داریم تا پایان سال جاری تعداد این استان ها را افزایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*