88843552 21 (98)+
office@iranchessboxing.ir
تهران ،جنب درب اصلی ورزشگاه شیرودی
با ما در ارتباط باشید
برگزاری ماسبقات بوکس شطرنج ایران و روسیه

برگزاری آنلاین مسابقه ی بوکس شطرنج

بیست و یکم آذر ماه ، مسابقات آنلاین بوکس شطرنج بین دو تیم ایران و روسیه برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بوکس شطرنج جمهوری اسلامی ایران طی مصاحبه ای با رییس کمیته بوکس شطرنج فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، دکتر فریدون پویا ، در خصوص مسابقات جهانی بوکس شطرنج که بیست و پنج و بیست ششم ماه آوریل ۲۰۲۱ برابر با پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ در کشور روسیه برگزار خواهد شد بیان کرد :
با توجه به موجودیت و پندمیک شدن بیماری کرونا و همچنین نزدیک شدن به مسابقات جهانی بوکس شطرنج تصمیم بر آن گرفتیم که طی برنامه ریزی های انجام شده با آقای ریشارد،رییس فدراسیون روسیه ، یک دوره مسابقات آنلاین با تیم ملی روسیه برگزار کنیم.
بدین صورت این دوره از مسابقات در دو رده جوانان و بزرگسالان و در بخش بانوان و آقایان صورت خواهد گرفت. ترتیب همان ۱۱ راند مسابقه جهانی است که از۶ راند دو دقیقه ای شطرنج سرعتی و ۵ راند بوکس سه دقیقه ای برخوردار است. اما به دلیل وجود بیماری کوید ۱۹ در حال حاضر نمیتوان راندهای بوکس را برگزار نمود که با برنامه ریزی های انجام شده، تصمیم بر آن شد که شرکت کنندگان در راند اول وارد سایت chess.line شده و شطرنج سرعتی خود را در راند اول انجام دهند و بلافاصله بعد از آن ، ۳ دقیقه زمان دارند تا به صورت انلاین بتوانند کیسه بزنند یا شادو بوکس کنند که بعد از سه دقیقه، ادامه شطرنج را بازی میکنند . این مسابقه در ۱۱ راند متناوب و پی در پی انجام میشود تا شرکت کننده در شطرنج حریف را مات کند و بازی تمام شود و یا از لحاظ جسمانی شرکت کننده توان ادامه بازی را نداشته و انصراف دهد.
خوشبختانه این طرح با موافقت رییس فدراسیون روسیه مواجه و استقبال فروان داشت.سر مربی تیم ملی بوکس شطرنج ایران افزود انشالله بتوانیم در بیست و یکم آذرماه این مسابقات را مابین تیم های منتخب ایران و روسیه برگزار کنیم و باتوجه به اینکه تیم ملی روسیه تیم قدری در بوکس شطرنج است و میزبانی این مسابقات را هم برعهده دارد و همچنین در ۲ دوره ، این تیم قهرمانی جهان را به خود اختصاص داده است؛ این موضوع بسیارحائز اهمیت است که بتوانیم قبل از راهی شدن به روسیه ۲۰۲۱ بر بازیکنان آن تیم شناخت کامل داشته باشیم.
لازم به ذکر است که این دوره از مسابقات به صورت زنده از صفحه رسمی اینستاگرام کمیته بوکس شطرنج ایران و کشور روسیه پخش خواهد شد.

دوره های داوری بوکس شطرنج در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
دکترفریدون پویا ، رییس کمیته بوکس شطرنج جمهوری اسلامی ایران از فعالیت های انجام شده در بخش ارتقا سطح مربیان گفت : دوره مربی گری و فنی را ۱۵ شهریور ماه به صورت آنلاین با حضور ۴۰ نفر شرکت کننده آقا و خانم که ۲۵ نفر از آنها را آقا و ۱۵ نفر خانم از سراسر کشور تشکیل داده بودند، در شهر شیراز برگزار کردیم .
این دوره باتوجه به بحث کرونا از استقبال خوبی برخوردار شد و درصدد هستیم که انشالله در ماه آینده با کسب مجوزهای لازم از فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی بتوانیم دوره داوری را برگزار کنیم و علاوه بر ارتقا سطح فنی و مربی گری مربیان، قهرمانان و هنرجویان ، بتوانیم سطح داوری را هم در این ورزش بالا آورده و مسابقات خوبی را برگزار کنیم.

فریدون پویا دبیر کل فدراسیون بوکس شطرنج جهان و رییس کنفدراسیون بوکس شطرنج آسیابا بیان دو گزینه ی ” رفتن یا ماندن؟” از مسئولین فارس تقاضای همکاری های لازمه را کرد
رییس کمیته بوکس شطرنج جمهوری اسلامی ایران،دکتر فریدون پویا در پایان مصاحبه ، گلایه های خود از مسئولین فارس را ضمیمه کرد و افزود: بوکس شطرنج تنها رشته ورزشی است که توسط یک شیرازی در ایران و آسیا بنیان گذاری شده وتوانسته است به عنوان یک نماینده در سطح جهانی قرار بگیرد. ایشان در ادامه بیان کرد که در این ورزش سختی بسیار کشیده و طی نموده ام تا توانستم کرسی های بین المللی را کسب کنم و علاوه بر این که دبیرکل فدراسیون جهانی هستم، همچنین به عنوان نفر دوم تاثیر گذار در جهان و رییس کنفدراسیون بوکس شطرنج آسیا هم به حساب می آیم.
اما متاسفانه دید و نگرش مسئولین فارس به این ورزش یک نگاه روستایی است و احساسم بر این است که دوستان هنوز اهمیت این ورزش را درک نکرده اند ، چرا که ما میتوانیم دفتر مرکزی خیلی خوبی در شیراز داشته باشیم که آن ، اولین فدراسیون یا کمیته ورزشی باشد در این شهر احداث می شود. ولی متاسفانه بعد از سه ماه، ما هنوز نتوانسته ایم مدیر کل محترم ورزش و جوانان فارس،دکتر حاجی زاده را ملاقات کنیم و با توجه به اینکه چندین مرتبه درخواست ملاقات به مسئول دفتر ایشان دادیم هنوز هیچ پاسخ مبنی بر تعیین تاریخ دیدار با ایشان دریافت نکرده ایم.
خواهش بنده از مسئولین استان فارس ، استاندار محترم ، نمایندگان شورای شهر و مجلس این است که موضوع را جدی بگیرند . چراکه یک پتانسیل بزرگ و یک فرصت برای شهر شیراز بوجود آمده است تا یک دفتر مرکزی در شیراز احداث شود ودر آینده بتوان مسابقات آسیایی و جهانی را میزبانی کنند و همچنین این شهربتواند ورزش بوکس شطرنج کشور را مدیریت کند. این یک خواهش و یک تهدید است که اگر پای کار نیایند با تمام عرقی که به این شهر دارم و خود را از این شهر دانسته ، دفتر مرکزی را از این شهر برده و در استان تهران یا جزیره کیش برقرار خواهیم کرد تا از آنجا بتوانیم کارها را دنبال کنیم اما علاقه شخصی بنده این است که در این شهر مدیریت ورزشی را داشته باشیم و این یک هدیه به جوانان این شهر باشد که بتوانند در رشته ورزشی بوکس شطرنج موفق باشند.
این مقام مسئول در پایان از زحمات رییس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی مهندس بهتری تشکر نمود که بادرایت و سخت کوشی علاوه بر اینکه قانونمندی را به رشته های تحت پوشش فدراسیون دیکته نموده اند همچون پدری دلسوز در کنار مشکلات رشته های ورزشی تحت پوشش قرار میگیرند و تلاش میکنند تا مشکلات را مرتفع سازند و در شکوفایی جامعه و قهرمان پروری و بدست اوردن افتخارات برای کشور عزیزمان ایران از هیچ گونه تلاشی دریغ نمیکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*