88843552 21 (98)+
office@iranchessboxing.ir
تهران ،جنب درب اصلی ورزشگاه شیرودی
با ما در ارتباط باشید
مصاحبه اختصاصی فریدون پویا با خبر نگار اروپا در سایت معروف europian Isport

مصاحبه اختصاصی فریدون پویا با خبر نگار اروپا در سایت معروف europian Isport

EVIDENZA . ترجمه مصاحبه
مصاحبه با فریدون پویا ، رئیس بوکس شطرنج ایران .

ما فرصت مصاحبه با رئیس فدراسیون بوکس شطرنج ایران ، آقای فریدون پویا را داشتیم.

سلام فریدون عزیز ، می توانید خودتان را معرفی کنید و از علاقه خود به ورزش برایمان بگویید ؟

من از ۷ سالگی ورزش ژیمناستیک را شروع کردم از ۱۰ سالگی به کونگ فو و ووشو علاقه مند شدم و در مسابقات کونگ فو و ووشو شرکت کردم و همزمان قهرمان هر دو کشور شدم. در ۱۸ سالگی به کیک بوکسینگ پیوستم و در سال ۲۰۰۱ توانستم قهرمان شوم. از آن زمان مربیگری را شروع کردم و اکنون مربی درجه یک کونگ فو و کیک بوکسینگ و بوکس شطرنج هستم.
چگونه بوکس شطرنج را کشف کردید و چگونه درگیر آن شدید ؟
در ابتدا از طریق وب سایت های مختلف اطلاعاتی در مورد این ورزش خارق العاده کسب کردم و برای من جالب بود که در هنگام بوکس با فشار خون بالا بسیار مهم است که تمرکز بر روی شطرنج ضروری باشد.
در مورد کارهایی که برای ورزش جدید بوکس شطرنج در ایران انجام داده اید ، چیز دیگری را برای ما بگویید.
من به عنوان رئیس جمهور و بنیانگذار بوکس شطرنج ایران در سال ۲۰۱۰ رسما وارد WCBO شدم و با Iepe Rubingh ریس و بنیانگذار فدراسیون بوکس شطرنج جهان توافق نامه ای امضا کردم.
همانطور که می دانید کشور من ایران با مشکلات سیاسی و تحریم های اقتصادی زیادی روبرو شده است که انجام فعالیت های بین المللی را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. با این وجود ، فعالیتهای قابل توجهی داشته ایم. به عنوان مثال ، با حضور در مسابقات جهانی بوکس شطرنج ۲۰۱۷ هند با چهار شرکت کننده ، ۲ مدال طلا ، ۱ نقره و ۱ برنز در این مسابقات کسب کردیم.
پذیرش رشته ورزشی بوکس شطرنج در وزارت ورزش ایران دشوار بود و من با تعداد و فعالیت های زیر آن را مدیریت کردم:
کار در استان های همدان ، گلستان ، مازندران ، تهران ، البرز ، فارس ، خوزستان ، لرستان ، آذربایجان شرقی و هفت بار برگزاری دوره های داوری و مربیگری. در واقع ، دوره هفتم از ۵ سپتامبر ۲۰۲۰ بصورت آنلاین انجام می شود.
بعنوان مدرس رسمی فدراسیون بوکس شطرنج جهان چند تعداد مربی و داور را در ایران آموزش داده اید ؟
من تاکنون ۴۸ مربی و ۳۸ داور رسمی بوکس شطرنج آموزش داده ام. امیدوارم در هفتمین دوره آموزشی تعداد داوران و مربیان بوکس شطرنج را تا ۷۰ نفر افزایش دهیم.
آیا تیم ایران در مسابقات جهانی بعدی که در مسکو روسیه برگزار می شود شرکت خواهد کرد ؟
امیدواریم اگرچه اکنون همه گیری ویروس کرونا داریم ، اما بتوانیم تیم ملی بوکس شطرنج ایران را آماده کرده و در مسابقات شرکت کنیم.
یکی دو مزیت تمرین بوکس شطرنج را به ما بگویید ?
من معتقدم که بوکس شطرنج علاوه بر تقویت بدن ، می تواند به جوانان در یادگیری مهارت های مدیریت بحران و حل مسئله کمک کند. همچنین در کنترل ذهن خود در شرایط دشوار هنگام تصمیم گیری صحیح بسیار موثر است و در کنترل استرس و کترل سیستم عصبی بدن.

هوشمندانه
از چپ: مونتو داس ، فریدون پویا ، ایپه روبینگ در آخرین مسابقات جهانی WCBO.

ما در پایان مصاحبه خود هستیم. آیا چیز دیگری وجود دارد که شما بخواهید اضافه کنید ؟
برای دوست و برادر عزیزم آقای ایپه روبینگ ، بنیانگذار ورزش بوکس شطرنج آرزو می کنم ، که آرامش ابدی داشته باشد وهمچنین برای دوست خوبم آقای مونتو داس که اکنون رئیس فدراسیون جهانی بوکس شطرنج است ، آرزوی موفقیت می کنم.
https://chat.whatsapp.com/GxJjvpXuzkREn9mWo1gDmq

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*